Buzdolabı Kompresör Sıkışması

Buzdolabı Kompresör Sıkışması Bir buzdolabı kompresörü, soğutma sistemine güç sağlayan bir cihazdır. Bu cihaz, bir dizi piston veya scroll tipi sıkıştırma elemanından oluşur ve soğutucu akışkanı sıkıştırarak yüksek basınçlı gaz haline getirir.

BUZDOLABI KOMPRESÖR SIKIŞMASI

Buzdolabı Kompresör Sıkışması

Buzdolabı Kompresör Sıkışması Bir buzdolabı kompresörü, soğutma sistemine güç sağlayan bir cihazdır. Bu cihaz, bir dizi piston veya scroll tipi sıkıştırma elemanından oluşur ve soğutucu akışkanı sıkıştırarak yüksek basınçlı gaz haline getirir. Daha sonra, bu gaz, buzdolabının kondenser bobininde yoğunlaşır ve ısı enerjisi atılır. Yoğunlaştıktan sonra, soğutucu akışkanı buzdolabının evaporatör bobininde buharlaşır ve buharlaşma süreci ısı enerjisi emer, bu da buzdolabının içindeki sıcaklığı düşürür.

Buzdolabı Kompresör Sıkışması Bir kompresörün sıkışması, sıkıştırma elemanlarının arızalı olduğu veya buzdolabının soğutma sistemine bağlı diğer bileşenlerin yanlış çalıştığı durumlarda meydana gelir. Kompresörün sıkışması, birçok nedenle oluşabilir, ancak bu en yaygın nedenler arasındadır:

1.Soğutucu akışkanın eksikliği: Kompresörler, soğutucu akışkan basıncını düşüren kaçaklardan veya diğer kaynaklardan dolayı sıkışabilir.

2.Kompresör yağı eksikliği: Kompresör yağı, sıkıştırma elemanlarının sorunsuz çalışmasını sağlar. Eksik yağ seviyeleri, elemanların yanlış çalışmasına neden olabilir ve sonuç olarak kompresörün sıkışmasına neden olabilir.

Ayrıca bir önceki Buzdolabı Uyarı Sesi makalemiz hakkında bilgi almak için sitemizi incelemenizi öneririz.

3.Kompresörün yaşlanması: Kompresörler, normal kullanım süresi içinde aşınabilir ve bu nedenle sıkışabilir.

4.Diğer bileşenlerin arızası: Soğutucu akışkanın sirkülasyonunu engelleyen diğer bileşenler, sıkışmaya neden olabilir.

Ayrıca bir önceki Buzdolabı Pervane Dönmüyor makalemiz hakkında bilgi almak için sitemizi incelemenizi öneririz.

Bir kompresörün sıkışması, Buzdolabı Kompresör Sıkışması buzdolabının soğutma sistemini etkileyebilir ve sonuç olarak, buzdolabı sıcaklığı yükselir. Böyle bir durumda, öncelikle buzdolabı sıcaklığını ölçmek ve ardından soğutucu akışkan seviyelerini kontrol etmek gerekir. Eğer bu sorunları kendiniz çözemiyorsanız, bir profesyonel çağırmak en iyi seçenek olabilir.

Sonuç olarak, bir buzdolabı kompresörünün sıkışması, soğutma sistemine güç sağlayan bu önemli bileşenin yanlış çalışmasıdır.

Ayrıca bir önceki yazımız olan Buzdolabı Donduruyor adlı makalemizi okuyarak bizlerden teknik destek alabilirsiniz.


  TIKLA ARA 444 28 46   Whatsapp Mesaj
Diğer Makaleler

İletişim

ile ilgili bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz