Buzdolabı Arıza Kodları

Buzdolabı Arıza Kodları Buzdolabınızın çalışması durduğunda veya doğru şekilde çalışmadığında, bu durum evinizin ve yemeğinizin sıcaklık ve tazelik açısından sorunlu olmasına neden olabilir. Neyse ki, birçok modern buzdolabı arızaları için bir hata kodu sistemi vardır. Buzdolabınızdaki sorunları anlamak için bu kodları kullanabilirsiniz.

BUZDOLABI ARIZA KODLARI

Buzdolabı Arıza Kodları

Buzdolabı Arıza Kodları: Sorunları Kendiniz Nasıl Çözebilirsiniz?

Buzdolabınızın çalışması durduğunda veya doğru şekilde çalışmadığında, bu durum evinizin ve yemeğinizin sıcaklık ve tazelik açısından sorunlu olmasına neden olabilir. Neyse ki, birçok modern buzdolabı arızaları için bir hata kodu sistemi vardır. Buzdolabınızdaki sorunları anlamak için bu kodları kullanabilirsiniz. Bu makalede, buz dolabı arıza kodlarını anlamanın yanı sıra, bu arızaları nasıl çözebileceğinizi de öğreneceksiniz.

E0/E1/E2/E3 Kodları

Buzdolabı Arıza Kodları Bu kodlar buzdolabının iç sıcaklık sensörü arızası anlamına gelir. Buzdolabı içindeki sıcaklık sensörü, sıcaklık değerlerini okur ve bu değerleri kontrol paneline iletir. Eğer sıcaklık sensörü arızalıysa, buzdolabı doğru sıcaklığı okuyamaz. Bu nedenle buzdolabı arızası kodu olarak E0, E1, E2 veya E3 görünür. Bu arızayı çözmek için, sıcaklık sensörünü kontrol edebilir veya profesyonel bir teknisyen çağırabilirsiniz.

Aynı zamanda bir diğer makalemiz olan Buzdolabı f07 Arızası ile ilgili makalemizede göz atabilirsiniz

H1/H2/H3/H4 Kodları

Buzdolabı Arıza Kodları Bu kodlar, buzdolabının içindeki soğutucu sistemle ilgili bir sorun olduğunu gösterir. Bu kodların birçoğu, soğutma sisteminin yanlış çalışması anlamına gelir. Bu sorunu çözmek için, soğutucu sistemin bileşenlerini kontrol etmeniz ve gerektiğinde değiştirmeniz gerekebilir. Bu arıza kodlarını gördüğünüzde, bir teknisyen çağırmak iyi bir fikir olabilir.

Ayrıca bir önceki Buzdolabı c4 Arızası makalemiz hakkında bilgi almak için sitemizi incelemenizi öneririz.

F1/F2/F3 Kodları

Bu kodlar, buz yapma sisteminden kaynaklanan bir sorun olduğunu gösterir. Buz yapma sistemi, su vanaları, su filtresi, buzdolabı su hattı ve buz makinesi içerir. Bu kodlar genellikle buzdolabı buz yapma sistemi su vanasının yanlış çalışması veya su hattının tıkanması nedeniyle görünür. Bu arızayı çözmek için, su vanasını kontrol etmeniz, su filtresini değiştirmeniz veya su hattını temizlemeniz gerekebilir.

L1/L2/L3/L4 Kodları

Bu kodlar, buzdolabı aydınlatma sistemi arızası anlamına gelir.

Ayrıca bir önceki yazımız olan Buzdolabı Arıza Lambası Yanıyor adlı makalemizi okuyarak bizlerden teknik destek alabilirsiniz.


  TIKLA ARA 444 28 46   Whatsapp Mesaj
Diğer Makaleler

İletişim

ile ilgili bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz