Arçelik No Frost Buzdolabı Eski Modelleri Alt Kısmı Soğutmuyor

Arçelik No Frost Buzdolabı Eski Modelleri Alt Kısmı Soğutmuyor Arçelik markasının no frost buzdolabı modelleri, gelişmiş teknolojisi sayesinde yiyeceklerinizi daha uzun süre taze tutar ve buzlanmayı önler. Ancak, bazı eski modellerde alt bölmenin soğutmama sorunu yaşanabilir.

ARÇELİK NO FROST BUZDOLABI ESKİ MODELLERİ ALT KISMI SOĞUTMUYOR

Arçelik No Frost Buzdolabı Eski Modelleri Alt Kısmı Soğutmuyor

Arçelik No Frost Buzdolabı Eski Modelleri Alt Kısmı Soğutmuyor Arçelik markasının no frost buzdolabı modelleri, gelişmiş teknolojisi sayesinde yiyeceklerinizi daha uzun süre taze tutar ve buzlanmayı önler. Ancak, bazı eski modellerde alt bölmenin soğutmama sorunu yaşanabilir. 

Nedenleri

1.Kapı contası sorunu: Buzdolabı kapısının contası sıkışmış veya hasar görmüş olabilir. Bu da soğutma performansını etkileyebilir.

2.Termostat arızası: Termostat, buzdolabının iç sıcaklığını kontrol eder. Arızalı bir termostat, dolabın alt bölmesinde soğutma sorunlarına neden olabilir.

3.Fan motoru arızası: Fan motoru, soğuk havayı alt bölme boyunca dolaştırır. Arçelik No Frost Buzdolabı Eski Modelleri Alt Kısmı Soğutmuyor Arızalı bir fan motoru, hava dolaşımını engelleyebilir ve alt kısımda soğutma sorunlarına neden olabilir.

Çözümler

1.Kapı contasının değiştirilmesi: Buzdolabının kapı contasının sıkışmış veya hasar görmüş olabileceğini kontrol edin ve gerektiğinde değiştirin.

2.Termostatın değiştirilmesi: Eğer termostat arızalıysa, profesyonel bir teknisyen yardımıyla değiştirilmesi gerekiyor.

Ayrıca bir önceki Arçelik Buzdolabı Fan Motoru Arızası Nasıl Anlaşılır makalemiz hakkında bilgi almak için sitemizi incelemenizi öneririz.

3.Fan motorunun değiştirilmesi: Arızalı fan motoru, bir teknisyen tarafından değiştirilmelidir.

Ayrıca bir önceki Arçelik Buzdolabı Motor Yanması makalemiz hakkında bilgi almak için sitemizi incelemenizi öneririz.

Arçelik No Frost Buzdolabı Eski Modelleri Alt Kısmı Soğutmuyor Sonuç olarak, Arçelik No Frost buzdolabı eski modellerinde alt bölme soğutmama sorunu yaşanabilir. Ancak, yukarıda bahsedilen nedenlerden dolayı bu sorunların çözümleri vardır. Kendiniz yapabileceğiniz basit çözümler yoksa, bir uzmandan yardım almanız önerilir.

Ayrıca bir önceki yazımız olan Arçelik Buzdolabı Conta Değişimi adlı makalemizi okuyarak bizlerden teknik destek alabilirsiniz.


  TIKLA ARA 444 28 46   Whatsapp Mesaj
Diğer Makaleler

İletişim

ile ilgili bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz