Arçelik No Frost Buzdolabı Alt Kısmı Soğutmuyor

Arçelik No Frost Buzdolabı Alt Kısmı Soğutmuyor Arçelik marka no frost buzdolapları, modern teknolojileri sayesinde yiyeceklerinizi daha uzun süre taze tutar. Ancak bazen bu buzdolaplarının alt kısmı soğutmama sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Bu sorunun birkaç nedeni olabilir.

ARÇELİK NO FROST BUZDOLABI ALT KISMI SOĞUTMUYOR

Arçelik No Frost Buzdolabı Alt Kısmı Soğutmuyor

Arçelik No Frost Buzdolabı Alt Kısmı Soğutmuyor Arçelik marka no frost buzdolapları, modern teknolojileri sayesinde yiyeceklerinizi daha uzun süre taze tutar. Ancak bazen bu buzdolaplarının alt kısmı soğutmama sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Bu sorunun birkaç nedeni olabilir. Bu yazıda, Arçelik No Frost Buzdolabı Alt Kısmı Soğutmuyor sorununu çözmek için nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatacağız.

1.Kapı Contası Kontrol Edin

Kapı contası sızıntı ya da hasar gördüğünde, buzdolabının alt kısmının soğutma işlevi bozulabilir. Bu durumda, kapı contasını kontrol edin ve eğer hasarlıysa değiştirin.

2.Termostat Ayarını Kontrol Edin

Termostat ayarları doğru olmadığında, buzdolabının alt kısmı soğutmamaya başlayabilir. Bu nedenle, termostat ayarlarını kontrol edin ve gerekliyse düzenleyin.

3.Buzlanmayı Kontrol Edin

Buzlanma, buzdolabının alt kısmının soğutmama sorununa neden olabilir. Arçelik No Frost Buzdolabı Alt Kısmı Soğutmuyor Buzlanma olup olmadığını kontrol edin ve varsa buzu temizleyin.

Ayrıca bir önceki Arçelik Buzdolabı Fan Motoru Arızası Nasıl Anlaşılır makalemiz hakkında bilgi almak için sitemizi incelemenizi öneririz.

4.Soğutucu Gaz Seviyesini Kontrol Edin

Soğutucu gaz seviyesi düşük olduğunda, buzdolabının alt kısmı soğutmaz. Bu nedenle, soğutucu gaz seviyesini kontrol ettirip gerekliyse yeniletmek için teknik servis ile iletişime geçin.

Ayrıca bir önceki Arçelik Buzdolabı Fan Pervanesi Değişimi makalemiz hakkında bilgi almak için sitemizi incelemenizi öneririz.

5.Havalandırma Kanallarını Kontrol Edin

Buzdolabının alt kısmı soğutmuyorsa, havalandırma kanallarının tıkalı olması nedeniyle olabilir. Havalandırma kanallarını kontrol edin ve gerekiyorsa temizleyin.

Ayrıca bir önceki yazımız olan Arçelik Buzdolabı Fan Pervanesi Çalışmıyor adlı makalemizi okuyarak bizlerden teknik destek alabilirsiniz.

Arçelik No Frost Buzdolabı Alt Kısmı Soğutmuyor Sonuç olarak, Arçelik No Frost Buzdolabı Alt Kısmı Soğutmuyor sorunuyla karşılaştığınızda, yukarıdaki önerileri uygulayarak sorunu çözebilirsiniz. Ancak herhangi bir teknik müdahale yapmadan önce mutlaka bir uzmandan yardım alın.


  TIKLA ARA 444 28 46   Whatsapp Mesaj
Diğer Makaleler

İletişim

ile ilgili bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz